Interiér? Na co si dát pozor a jak správně vybrat

Přejít zpět na blog

Zařídit si pohodlné, moderní a elegantní bydlení není snadný úkol. Určitě si dokážete představit kolik problémů a papírování může nastat při koupi bytu a to ani nebudeme zmiňovat stavbu rodinného domu. Jenže ani potom, co tohle vše zvládneme ještě nemůžeme hodit nohy na stůl a užívat si naši vysněnou domácnost. Ať už rekonstruujeme nebo stavíme svůj první domov, nevyhneme se řešení interiéru. Interiér je pro spoustu lidí noční můra, ale ne vždy tomu tak musí být, pokud si dáme pozor na nejčastější chyby při jeho volbě.

Myslete na budoucnost

Nejprve si vše poctivě a do detailu naplánujte. Sepište si vše, co již máte a odmítáte se toho vzdát. Okolo těchto věcí můžete postavit zbytek interiéru. Impulzivní nákupy nejrůznějšího vybavení se Vám nemusí dvakrát vyplatit. Celé plánování berte jako veselou hru a začněte plánovat dostatečně s předstihem ať na nic nezapomenete. Obejděte obchody, sbírejte inspiraci kdekoliv jen můžete, čtěte recenze, sledujte trendy a pokud máte možnost, nechte si zpracovat grafický návrh profesionálem, může Vám to přinést novou dávku inspirace a pohled na celý interiér jakožto celek. Přeci jen nejspíš neplánujete ve Vaší nové domácnosti bydlet jen pár týdnů a proto myslete na to, že budujete domov, možná až do konce života.

Podlaha není jen místo kam padá prach

Podlaha má mnohem důležitější roli, než by se na první pohled mohlo zdát. V každé místnosti jiný druh podlahové krytiny nebo koberce? Nepůsobí to přirozeně a je to jak pěst na oko. V moderních interiérech se snažíme vytvořit jednotný celek, dává to domácnosti celistvý pocit a nebije to do očí. Ideální je mít tedy v celém bytě jeden druh podlahy. Výjimku může tvořit toaleta s koupelnou. Koberce mohou přidat útulnější pocit, ale pozor, koberec by neměl být ve středu místnosti. Možností je spousta, ale minimálně jedna strana by měla být „opřena“ o nehybnou část nábytku. Vzhledu podlahy přizpůsobíme vybavení pokoje. Na tmavou krytinu stavíme nábytek světlejších barev a naopak. Při volbě přírodních dřevin počítejte s tím, že časem změní svůj přírodní odstín a obvykle ztmavnou.

Barvy, aneb jak se dá „podvádět“

Většina žen už asi ví, kam míříme. ? Při zařizování je nutné myslet na správný výběr barev, zvolíme-li špatný odstín, bude nám prostor připadat menší. Klasickou barvou s kterou nešlápnete vedle je bílá, která navíc dodá větší množství světla. Další obrovskou výhodou je, že k bílé barvě se hodí téměř každá barevná dekorace. Přírodní materiály a dostatek světlých barev opticky zvětšují a otevírají prostory, tím celá místnost působí vzdušně a pozitivně.

Smiřte se jen s tím nejlepším

Jak již jsme zmiňovali, tvoříme si domov a to optimálně na celý život. Nejčastější chyba, které se dopouštíme je zbytečné množství nekvalitního nábytku, neúčelné využití prostoru a pak jsme nuceni sahat ke kompromisům. Sériová výroba nábytku může být sice levnější, ale málo kdy vyhovuje rozvržení domu. Ve společnosti koluje milná představa, že věci na míru jsou cenově nedostupné, jenže to už dávno není pravda. Nábytek na míru je optimálním řešením, který dokáže uspokojit všechny vaše touhy a potřeby, protože je navržen přímo podle Vás. Dost často navíc dosahuje vyšší kvality, než nábytek sériový. Většina firem už navíc nabízí konzultace zdarma, tím pádem nikdy nekupujete zajíce v pytli.

A kam si dám lyže?

Další důležitou otázkou, kterou si nesmíte zapomenout položit. Kolik věcí mám a kde je budu skladovat? Nejideálnějším řešením jsou vestavěné skříně, nenaruší design celé domácnosti a zároveň splní všechny vaše požadavky od úklidového prostoru, přes sezónní potřeby, až po ukládání ošacení pro celou rodinu. Vestavěná skříň dokáže využít každý centimetr z Vaší volné plochy a proto je za nás v halbos.cz vždy jasnou volbou.

Méně je dost často více

Nepřeplácejte to! Přehlcení interiéru je jedna z nejčastějších chyb, kterou lidé dělají. Vyvarujte se upomínkovým předmětům a doplňkům. Dejte přednost nápaditosti, své vlastní kreativitě, vzdušným světlým místnostem plným denního světla, přírodním materiálům, živým květinám, originálním doplňkům a knihám. Zařiďte si soukromé prostory, kde budete trávit čas společně a kde se budou cítit všichni dobře. Vytvořte si zkrátka a dobře domov, kam se budete rádi vracet po náročných dnech.

Bez drahé polovičky už ani krok

Interiér řešte společně, vybírejte rozumně a nekupujte zbytečně velké kusy, které zabírají spoustu místa a vy je nemáte šanci využít. Vyzkoušejte, osahejte a prohlédněte si vše, co se vám dostane pod ruce, jen tak budete mít jistotu, že si vyberete ideální řešení právě pro vás.

Shrnutí

Neexistuje univerzální odpověď na dokonalý interiér, ale pokud se vyvarujete výše uvedeným chybám, jste na dobré cestě za bydlením snů. ? Pokud máte možnost, určitě bych se nebránil pomoci profesionála. Potřebujete pomoct? Kontaktujte nás na info@halbos.cz nebo na našem facebooku, kde taktéž můžete sbírat inspiraci pro Vaše bydlení.